POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R   W   K          Czcionka   A     +A     A++

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Bajkowe wakacje na Woli

2024-07-05 09:06

„Złota Rybka”, „Nowe Szaty Króla” czy „Krawiec Niteczka” – te oraz inne znane i mniej znane bajki będą wystawiane w te wakacje w Parku Edwarda Szymańskiego. Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się seria plenerowych spotkań z teatrem zatytułowana „Bajkowa Wola”.

 

  • Spektakle będą wystawiane niemal we wszystkie soboty wakacji (bez 10 sierpnia) o godz. 10:00 przy placu zabaw mieszczącym się w Parku Szymańskiego,
  • W repertuarze bajki polskie oraz zagraniczne, które spodobają się zarówno najmłodszym widzom, jak i ich opiekunom,
  • Za przedstawienia odpowiadają aktorzy i aktorki z Teatru Baza,
  • Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

 

Lato zaczęło się na dobre, a dla dzieci i młodzieży oznacza to początek 2-miesięcznych wakacji. Wola dysponuje znakomitą infrastrukturą pozwalającą na aktywne spędzanie wolnego czasu mieszkańcom w każdym wieku, a w dodatku co roku organizuje ciekawe wydarzenia, dzięki którym rodzice mogą zagospodarować okres wakacyjny ich pociech w wartościowy i rozwijający sposób.

 

Nie inaczej będzie w tym roku. Razem z Teatrem Baza przeniesiemy się do krainy bajek. Któż z nas ich nie lubi? – pyta retorycznie Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Ich siła polega na tym, że niosą za sobą uniwersalne przesłanie, które nigdy nie traci na aktualności i trafia do widzów w każdym zakątku świata. Jestem przekonana, że spektakle spodobają się wszystkim, niezależnie od wieku – dodaje.

 

Przedstawienia będą wystawiane w prawie każdą sobotę wakacji, a sceną będzie Park Szymańskiego, który latem zachwyca kolorami i bogactwem roślinności. Za artystyczną stronę przedsięwzięcia odpowiadają aktorzy i aktorki z Teatru Baza, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi.

 

Serię rozpoczynamy od nowej interpretacji klasycznej i lubianej opowieści, jaką od dawna jest „Złota Rybka” – mówi radna Jolanta Piątkowska. Dalej będzie równie interesująco, bo widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Nowe Szaty Króla” Hansa Christiana Andersena, „Krawca Niteczkę” według opowiadania Kornela Makuszyńskiego czy „Legendy Warszawskie”. Serdecznie polecam i zapraszam całe rodziny – dodaje.

Spektakle będą odbywać się tuż obok placu zabaw. Początek zawsze o godz. 10:00, a wstęp na wszystkie przedstawienia będzie bezpłatny.

 

Harmonogram:

 

6 lipca - „Złota Rybka”
13 lipca - „Krawiec Niteczka”
20 lipca - „Legendy Warszawskie”
27 lipca - „Nowe szaty króla”
3 sierpnia - „Bajka o drzewie”
17 sierpnia - „Hela i Piotruś w krainie emocji”
24 sierpnia - „Słowik”
31 sierpnia - „Lis”

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 509 633 156 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 4 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej