POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

                Czcionka   A     +A     A++

DWA LATA AKCJI 'ZDROWA KANAPKA'

2018-05-17 07:56

Zmiana nawyków żywieniowych wolskich uczniów i ponad 850 tys. rozdanych kanapek - to najważniejsze efekty prowadzonej na Woli od 2 lat akcji "Zdrowa kanapka". Dzielnica wydała na ten cel 1,2 mln zł. 

Zakończył się drugi rok realizacji akcji "Zdrowa kanapka". Programem zostali objęci wszyscy uczniowie wolskich szkół podstawowych, gimnazjów, a także dzieci, uczące się w oddziałach przedszkolnych zlokalizowanych w wolskich podstawówkach. - Po dwóch latach funkcjonowania programu możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że jest on ogromnym sukcesem - mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. - Łącznie w tym okresie wolskie placówki edukacyjne wydały swoim uczniom ponad 850 tys. smacznych i zdrowych kanapek. Taka ilość przekłada się bezpośrednio na ich zdrowie, a także na stan portfela rodziców - dodaje. 

Pomysłodawcami akcji "Zdrowa kanapka" byli radni klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola. W uzasadnieniu radni przekonywali, że wyrabianie w dzieciach od najmłodszych lat zdrowych nawyków żywieniowych będzie miało niebagatelny wpływ na ich prawidłowy rozwój w przyszłości. Władze Dzielnicy w pełni podzielają to stanowisko, dlatego w roku szkolnym 2016/2017 na kampanię promującą zdrowe żywienie wśród uczniów wolskich podstawówek przeznaczono ok. 400 tys. zł. - Naszym programem zostało objętych wtedy 5982 uczniów z 15 szkół podstawowych - mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. - Dzięki niemu uczniowie klas 0-III otrzymywali zdrowe kanapki na drugie śniadanie, natomiast starsze dzieci z klas IV-VI dostawały pakiety warzyw lub owoców - dodaje. 

Akcja spodobała się zarówno uczniom jak i rodzicom, dlatego w kolejnym roku zdecydowano się ją rozszerzyć - W roku szkolnym 2017/2018 "Zdrowa kanapka" objęła nie tylko uczniów wszystkich 19 szkół podstawowych mieszczących się na terenie Dzielnicy, ale także młodzież gimnazjalną - mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. - W sumie to aż 8866 uczniów - dodaje.

Akcja "Zdrowa kanapka" pochłonęła z budżetu Dzielnicy kwotę ok. 1,2 mln zł. Władze Dzielnicy zapewniają jednak, że na prawidłowym rozwoju i zdrowiu dzieci i młodzieży nie zamierzają oszczędzać. - Program cieszy się ogromną popularnością a świadomość na temat zdrowego odżywiania wzrasta zarówno wśród młodzieży, jak i ich rodziców - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Dołożymy wszelkich starań, żeby "Zdrowa kanapka" gościła w naszych szkołach w kolejnych latach - dodaje.

wróć

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 281.160.020 zł | Etaty 3230 | Uczniowie 21.955 | Placówki 69 | 925 oddziałów w tym 9 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 11 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej