POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

                Czcionka   A     +A     A++

Organizacja pracy przedszkoli w czasie wakacji

2020-04-30 13:18

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i personelu, warszawskie przedszkola i „zerówki” zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej. Placówki nie będą w tym roku przyjmować dzieci z innych miejsc. Decyzja ma związek z pandemią COVID-19.

Zgodnie z decyzją rządu, placówki oświatowe mają być zamknięte do 24 maja 2020 r. Jeśli termin ten zostanie utrzymany, to w lipcu i sierpniu dzieci będą mogły przez sześć tygodni uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole.

Aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu, placówki nie będą proponowały opieki najmłodszym uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli/szkół. Aby nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i pozostały personel mógł skorzystać z urlopów wypoczynkowych, placówki pozostaną zamknięte przez okres 2,5 tygodni.

Terminy pracy oraz przerwy dla poszczególnych przedszkoli/szkół zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców. Gdy stan epidemii minie, stołeczne żłobki znów będą otwarte dla najmłodszych wychowanków.

Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lipiec i sierpień 2020 r. będzie dostępna w drugiej połowie maja br. na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy.

wróć

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 330 190 197 zł | Etaty 3.366 | Uczniowie 24.501 | Placówki 68 | 1.018 oddziałów w tym 9 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 19 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej