POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R   W   K          Czcionka   A     +A     A++

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Powrót do szkół – rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2020-08-28 13:52

Rok szkolny zacznie się tradycyjnie 1 września, a zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym, w salach lekcyjnych – zapowiedział minister edukacji narodowej.  

 

 

Formułę prowadzenia zajęć, na hybrydową, bądź całkowicie zdalną, będzie można zmienić dopiero wtedy, kiedy zmieni się określana dla danego regionu przez rządowe służby kategoria zagrożenia epidemiologicznego. W szczególnych sytuacjach dyrektor na podstawie pozytywnej opinii sanepidu i po uzyskaniu zgody organu prowadzącego będzie mógł zdecydować, że część uczniów będzie uczęszczać do placówki w tradycyjnej formie, a część uczyć się na odległość. 

 

 Wiem, że przed nami trudny czas, że macie Państwo wiele obaw i dobrze je rozumiem. Zapewniam, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem – zapewnia Grażyna Orzechowska – Mikulska, Zastępca burmistrza Dzielnicy Wola. – – Dyrektorzy będą się z Państwem kontaktować i informować o bieżącej sytuacji w poszczególnych placówkach. Pamiętajmy też, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od tego, jak będziemy stosować się do wprowadzonych zasad – dodaje Orzechowska – Mikulska.  

 

Wszystkie wolskie przedszkola i placówki oświatowe mają gotowe własne procedury postępowania oraz komunikacji zwiększające poziom bezpieczeństwa uczniów i wychowanków. Procedury uwzględniają aktualne wytyczne GIS, MZ, MEN oraz te przygotowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Wspólnie z radami pedagogicznymi wolskie placówki przygotowują również różne scenariusze postępowania, aby elastycznie reagować na sytuację i sięgać po wypracowane wcześniej rozwiązania. 

 

Według MEN i GiS podstawą bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. I na realizację tych wytycznych wszystkie wolskie placówki edukacyjne są już przygotowane. Warto też zwrócić uwagę, że dotychczas, według rządowych zaleceń uczniowie przebywający w klasach nie będą musieli mieć założonych maseczek.  

 

 – Rozpoczęcie nauki w szkole to dla większości dzieci wielkie wydarzenie – przede wszystkim dla tych, które swoją przygodę z systemem edukacji dopiero zaczynają. W takim momencie rola rodziców jest niezwykle ważna. Dlatego wolski samorząd będzie wspierał dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów w tym trudnym okresie – zapewnia Grażyna Orzechowska – Mikulska.  

 

 

Więcej informacji na temat organizacji pracy przedszkoli i szkół w okresie pandemii znajduje się na stronach: 

https://www.gov.pl/web/edukacja 

https://www.gov.pl/web/gis 

http://edukacja.warszawa.pl 

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 335 188 207 zł | Etaty 3.366 | Uczniowie 24.501 | Placówki 68 | 1.018 oddziałów w tym 9 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 28 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej