POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Darmowe pływanie w ferie!

2023-02-13 10:35

Wolski ośrodek sportu i rekreacji zaprasza na „Ferie na pływalniach”. Przez trzy weekendy, w godzinach 10:00–16:00, dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mogły nieodpłatnie korzystać z pływalni „Foka”, „Delfin” i „Nowa Fala”.

  • W ferie niepełnoletni będą mogli bezpłatnie popływać w basenach OSiR Wola, 
  • Z oferty będzie można skorzystać w weekendy od 11 do 26 lutego, 
  • Bramki otwarte będą od 10:00 do 16:00, 
  • Przy wejściu wystarczy pokazać dokument potwierdzający wiek, 
  • Dzieci do lat 13 muszą znajdować się pod opieką dorosłych. 

W przyszłym tygodniu ruszają ferie w województwie mazowieckim.

Dzieciom, które zostają w mieście chcemy zapewnić jak najszerszą ofertę. Przygotowaliśmy bezpłatne wejścia na pływalnie. Będą z nich mogły korzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia przez trzy najbliższe weekendy – informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. 

Bramki na pływalni będą otwarte od 10:00 do 16:00 na basenach Ośrodka Sportu i Rekreacji od 10 do 26 lutego. 

W ramach „Ferii na pływalniach”, w każdą sobotę i niedzielę dzieci i młodzież będą mogły korzystać z pływalni:

  • „Foka” przy ulicy Esperanto 5,
  • „Delfin” przy ulicy Kasprzaka 1/3,
  • „Nowa Fala” przy ulicy Garbińskiego 1.  

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że sport to zdrowie. Dzieci regularnie uprawiające sport cieszą się lepszą kondycją i lepiej się rozwijają, niż ich rówieśnicy spędzający czas przed komputerem. Oczywiście sport ma też pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny młodych ludzi. Jest doskonałym sposobem rozładowania napięcia spowodowanego stresem. Dlatego tak ważne jest, aby wyrobić u dzieci nawyk regularnego uprawiania sportu. Liczymy, że akcje takie jak nasza ułatwią rodzicom to zadanie – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. 

Do bezpłatnego wejścia na pływalnię wystarczy w kasie pokazać dokument potwierdzający wiek. Zgodnie z regulaminami pływalni, dzieci do lat 13 mogą przebywać na terenie obiektu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej – podkreśla radna Blanka Zienkiewicz. 

Jak co roku w Warszawie rusza akcja „Zima w mieście”. W tym roku postanowiliśmy uzupełnić ją o weekendowe bezpłatne wejścia na pływalnie. Zależało nam, aby dzieci i młodzież przez cały okres ferii miały dostęp do bazy sportowej. Wybór padł na baseny, bo pływanie to nie tylko dobra zabawa, ale jedna z najbardziej ogólnorozwojowych i bezpiecznych dyscyplin – mówi Arkadiusz Werelich, dyrektor OSiR Wola.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dzieciom od 6 do 17 roku życia przynajmniej godzinę aktywności fizycznej dziennie, o średnim lub intensywnym natężeniu. Według WHO większość powinny stanowić ćwiczenia aerobowe, np. pływanie – dodaje dyrektor OSiR Wola.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 506 520 661 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 4 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej