POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++ 

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

„Jesteśmy inni, a jednak tacy sami” projekt WIE

2022-12-22 09:24

„Jesteśmy inni, a jednak tacy sami” projekt WIE w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317

 

16 grudnia 2022 r.  w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego zakończyliśmy projekt Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”. Pani Magdalena Bauer i Wioletta Mrozek podsumowały cały rok pracy. Opowiedziały o podróży do Afryki, planie filmowym na Czarnym Lądzie i o edukacyjnym wymiarze projektu. Podsumowały afrykański konkurs filmowy oraz przedstawiły najważniejsze problemy dotyczące stereotypów w kwestii narodowości, rasy, religii i kultury.

 

W czasie happeningu wśród gości z kilkunastu szkół warszawskich rozdały nagrody konkursowe dotyczące tematyki afrykańskiej: „Ja też chciałbym ujarzmić wiatr”. Organizatorki pokazały owoce projektu - film reportaż z Afryki zrealizowany przez dwie uczennice z naszej szkoły podczas minionych wakacji. Wszyscy obejrzeli etiudy konkursowe uczniów z innych szkół.

 

Połączyliśmy się na żywo z Afryką - z wioską Mwabungo w Kenii, aby móc pokazać afrykańską rzeczywistość, dzieci z tamtej miejscowości i problemy, z którymi się borykają. Dzieci polskie rozmawiały z dziećmi kenijskimi. Organizatorki pokazały pamiątki afrykańskie i zaprosiły na bankiet. W czasie imprezy toczyły się kilkugodzinne dyskusje w kuluarach na temat stereotypów we współczesnym świecie oraz sytuacji edukacji dzieci na świecie. To był wspaniały dzień otwierający oczy, umysły i serca na sytuację Afryki.

 

Poniżej link do filmów konkursowych:

https://youtu.be/UecUr24nnaQ

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 398 743 388 zł | Etaty 3640 | Uczniowie 27104 | Placówki 69 | 1104 oddziały w tym 22 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 10 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej