POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz Migam

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Konsultacje obwodu szkoły przy Karlińskiego z mieszkańcami Odolan

2021-09-01 11:14

Od 1 do 15 września mieszkańcy Odolan mogą wziąć udział w konsultacjach dotyczących obwodu Szkoły Podstawowej nr 403, powstającej przy ul. Karlińskiego 4. Zainteresowani wypowiedzieć się mogą przesyłając formularz konsultacyjny albo zagłosować na preferowany wariant w jednym z dwóch punktów.

Wola przedstawiła rodzicom cztery warianty rozpoczęcia pracy placówki w roku szkolnym 22/23, które sporządziła na podstawie opinii zebranych od lokalnych środowisk oświatowych.

 - Na wstępnym etapie rozmawiano z dyrektorami okolicznych szkół i przedstawicielami rodziców w poszukiwaniu rozwiązania, które pozwoli przyjąć jak najwięcej uczniów do nowej szkoły, a jednocześnie nie zdestabilizuje funkcjonowania innych placówek w okolicy - mówi Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli, odpowiedzialna za edukację. 

Zanim ruszyły konsultacje mieszkańcy mogli zapoznać się proponowanymi rozwiązaniami, które są do publicznego wglądu od połowy sierpnia. Natomiast od 1 do 15 września potrwa, w którym zainteresowani mogą opowiedzieć się za jedną z czterech dostępnych opcji.

– Wyznaczanie obwodu ma kluczowe znaczenie dla jej przyszłego funkcjonowania, dlatego bardzo liczymy, że rodzice z Odolan wezmą aktywny udział w kształtowaniu placówki, do której będą uczęszczać ich dzieci – tłumaczy Orzechowska-Mikulska, wiceburmistrz Woli.    

– Mieszkańcy, którzy zapoznali się z propozycjami mogą oddać swój głos na preferowany wariant poprzez wypełnienie i przesłanie za pomocą poczty elektronicznej, tradycyjnej lub złożenie w punkcie informacyjnym formularza dostępnego na stronie Urzędu Dzielnicy Wola - mówi Ewa Statkiewicz, radna Woli, która przekazywała urzędnikom uwagi mieszkańców.   

 

Punkty informacyjne  

 

Dla tych mieszkańców, którzy chcieliby poznać dane, na podstawie których stworzono przedstawione propozycje lub przedstawić osobiście opinię na temat planowanego otwarcia szkoły dzielnica przygotowała punkty informacyjne w: 

 

  1. Szkole Podstawowej nr 132 im. Sandora Petőfiego przy ul. Grabowskiej 1, 
  1. Szkole Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów przy ul. Kasprzaka 1/3.  

Spotkania konsultacyjne odbędą się 8 września w godzinach 16:30-18:30 oraz 11 września  w godzinach 10:00-12:00.

  

Formularz konsultacyjny można pobrać ze strony www.wola.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie). Należy go wypełnić i przesłać skan na adres obwod403@um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie). Głosowanie trwa od 1 do 15 września bieżącego roku.   

 

Oddanie do użytku nowej szkoły na Odolanach zbliża się wielkimi krokami. Przy ul. Karlińskiego 4 trwają właśnie prace wykończeniowe, a nowoczesna placówka mogąca pomieścić 800 uczniów przyjmie pierwszych podopiecznych we wrześniu 2022 r. Równolegle dzielnica rozpoczęła procedurę organizacji Szkoły Podstawowej nr 403, a jej najważniejszym punktem jest wyznaczenie jej obwodu.

 

Starania o kolejną szkołę  

 

Już teraz jednak dzielnicowi urzędnicy wiedzą, że za kilka lat potrzebna będzie kolejna szkoła podstawowa, na rozwijających się szybko Odolanach. Niestety Dzielnica Wola nie dysponuje tam działką, którą mogłaby przeznaczyć pod budowę kolejnych placówek oświatowych. Głównym właścicielem gruntów na tym terenie jest Skarb Państwa. Co więcej, procedowany właśnie plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na cele oświatowe mogłyby służyć np. tereny przy ulicy Stanisława Worcella, które są własnością państwa.

Zarówno Zarząd jak i Rada Dzielnicy zwróciły się w tej sprawie do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o nieodpłatne przekazanie gruntu z zasobu skarbu Państwa, tak jak to miało miejsce w 2021 r - tłumaczy Joanna Tracz-Łaptaszyńska, radna Woli, której petycję w tej sprawie podpisało ponad 200 osób.

Załączniki:

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 355 899 444 zł | Etaty 3.455 | Uczniowie 25.356 | Placówki 68 | 1.051 oddziałów w tym 15 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 22 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej