POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Super zabawa i profesjonalna kadra czyli Wolska Kuźnia Talentów

2024-05-14 06:29

W Szkole Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w siedzibie przy ulicy Żelaznej 71 z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy realizowane są zajęcia w ramach Wolskiej Kuźni Talentów. Uzdolnieni uczniowie klas V i VI z wolskich szkół podstawowych uczestniczą w bezpłatnych zajęciach rozwijających zdolności i umiejętności z zakresu matematyki, chemii, fizyki i informatyki.

 

Młodzież pod czujnym okiem nauczycieli pasjonatów w sposób niezwykle przystępny poznaje zagadnienia z zakresu nauk ścisłych. Przed rozpoczęciem nauki chemii i fizyki uczniowie mają szansę poznać te dziedziny z innej perspektywy, poprzez doświadczenia i zabawę, a co za tym idzie polubić nowe przedmioty szkolne. Nauczanie przez doświadczanie - to właśnie czeka młodzież na zajęciach. 

 

Tu sprawia się, że nauka przedmiotów szkolnych przestaje być obowiązkiem, a staje się przyjemnością. Radość tworzenia, wspólnego dociekania oraz kreatywne myślenie kieruje młodzież na ścieżkę indywidualnego rozwoju przynosząc zaskakujące rezultaty w dalszej edukacji. Pasja i zaangażowanie łączy obie strony procesu.

 

Uczniowie uczą się ciekawych trików przydatnych w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Rozwiązują problemy przy pomocy komputera, programują i korzystają z zasobów sztucznej inteligencji. Zostają magikami tworzącymi magiczny, zaczarowany ogród chemiczny oraz poznają różne właściwości fizyczne.

 

Z niecierpliwością wyczekują kolejnych spotkań z Kuźni, gdyż czeka na nich wiele zabaw, quizów i niespodzianek np. sztuczny lód, płonący ziemniak, kolorowa piana, ogromne bańki mydlane, tornado w butelce itp.

 

Na zajęciach spotykają się uczniowie o podobnych zainteresowaniach, a ukierunkowują ich specjaliści, którzy potrafią zarażać pasją oraz pokazać, że nauka to „fun”.

 

Zajęcia z każdej dziedziny realizowane są raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Zapisu można dokonać poprzez macierzystą szkołę we wrześniu każdego roku.                                   

 

Już dziś serdecznie zapraszamy na nowy rok szkolny.

 

Źródło : https://wola.um.warszawa.pl/-/super-zabawa-i-profesjonalna-kadra-czyli-wolska-kuznia-talentow

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 503 371 566 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 4 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej