POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++ 

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Wolskie wrotkowisko zyska nowe życie

2023-01-24 10:05

Wrotkowisko znajdujące się w Parku im. Edwarda Szymańskiego przejdzie gruntowny remont. Popularny obiekt zyska całkowicie nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bezpieczne i przyjemne.

  • Projekt zakłada wymianę nawierzchni na całej powierzchni wrotkowiska liczącej 1476 mkw,
  • Zadanie będzie realizowane w tym roku,
  • To jedyny taki obiekt w okolicy.

Tor dla rolkarzy i wrotkarzy zlokalizowany we wschodniej części Parku im. Edwarda Szymańskiego to jedyny taki obiekt w okolicy. Chętnie korzystają z niego mieszkańcy w każdym wieku, organizowane są tu zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży, a tor, w szczególności między wiosną a jesienią, jest bardzo intensywnie użytkowany. To niestety przekłada się na jego nie najlepszy stan, co ma się wkrótce zmienić. – W tym roku wrotkowisko przejdzie kompleksowy remont wart ponad 1,1 mln zł – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Planujemy wymianę nawierzchni oraz ogrodzenie obiektu słupkami, co zabezpieczy go przed nielegalnym parkowaniem – dodaje.
 
Remont toru zakłada wymianę istniejącej i wysłużonej warstwy masy bitumicznej oraz zastąpienie jej nową, znacznie gładszą i lepiej przystosowaną do jazdy na rolkach i wrotkach. Dodatkowo, ponad połowa powierzchni wrotkowiska będzie pokryta nowoczesną warstwą antypoślizgową, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo. – W ciepłe dni na torze spotkać można mieszkańców w każdym wieku, od dzieci po seniorów – mówi Blanka Zienkiewicz, radna Woli. – Jestem przekonana, że remont sprawi, że na wrotki i rolki przyjdzie do parku jeszcze więcej osób, a wrotkowisko stanie się miejscem spotkań lokalnej społeczności – dodaje Zienkiewicz.
 
Projekt „Renowacja wrotkowiska w parku Edwarda Szymańskiego na Woli w Warszawie" został zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2023, a jego autorką Ewa Stasiuk. Pomysł będzie zrealizowany, ponieważ dostał 1725 głosów poparcia mieszkańców.​​​​​​​

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 398 743 388 zł | Etaty 3640 | Uczniowie 27104 | Placówki 69 | 1104 oddziały w tym 22 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 10 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej